Belediye borçları eşit taksitle ödeme imkanı sunuyor

 

2Osmaniye Belediyesi, Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kamuya ait borçları düzenleyen 6736 sayılı kanun gereğince vatandaşlarımıza borçlarını eşit taksitle ödeme imkanı sunuyor.

Vatandaşların borç yapılandırması imkanından yararlanabilmesi için Osmaniye Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından belediye vezneleri hafta sonu da açık tutulacak.

Söz konusu kanun ile borçlara yönelik gecikme zamlarının kaldırılarak 18 aya kadar ödeme kolaylığı getirildiğini ifade eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA, yaptığı açıklamada, “Kanun, belediyemize çevre temizliği, arsa, arazi, bina, emlak, ilan, reklam, eğlence, otopark tahsisi, hizmet bedeli, hasar bedeli, zabıta cezaları, işgaliye, su borçları, pazaryeri katılım payları borçları bulunan vatandaşlarımıza yönelik taksitli ödeme imkânı tanımaktadır. Borç yapılandırma işlemleri için artık son haftaya girdik. Vatandaşların mağdur olmamaları ve bu imkandan faydalanmaları gerektiğine inanıyorum. Mükelleflerimizin 25 Kasım tarihine kadar Osmaniye Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri yeterli olacaktır” dedi.

PEŞİN ÖDEYENE YÜZDE 50 İNDİRİM

İlk taksit ödeme süresi içinde borcun tamamının yatırılması halinde, yurt içi Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE)  aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar üzerinden ayrıca yüzde 50 indirim yapılacak.

2 KEREDEN FAZLA AKSATANA İPTAL

Başvuruda bulunan borçlular, bir takvim yılında 2’den fazla kez vadesinde ödememeleri ya da eksik ödemeleri halinde, yapılandırılan borçlarına ilişkin kalan taksitlerini ödeme haklarını kaybedecek.

SON GÜN 25 KASIM 2016

Vatandaşlarımıza borçlarını eşit taksitle ödeme imkanı sağlayan 6736 sayılı kanun gereğince Osmaniye Belediyesi’ne borç yapılandırma için başvuru 25 Kasım 2016 tarihine uzatıldı.

Ali Celal KAYMAK