Belediye Başkanı Alper Öner, OGC’yi ziyaret etti

ÖNERDEN OGC'YE ZİYARETDüziçi Belediye Başkanı Alper Öner, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti. Başkan Öner ziyaretinde çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.

OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Alper Öner ve beraberindekilere ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten OGC Başkanı İsrafil Avcı “Öncelikle sayın başkanıma ve beraberindekilere hoşgeldiniz diyorum. Bir önceki dönemde de aday olmuş ve az bir farkla kaybetmişti. Bu dönem ise rahat kazandı. Tabiki şimdi Düziçi halkı kendisinden ciddi hizmetler bekliyordur. Sayın başkanımız da bunun bilincindedir ve bu hizmetleri vereceğine, sorunlara çözüm bulacağına inancım tamdır. Her he kadar bugünlerdeki ekonomik sıkıntı buna bir nebze engel olsa da ilerki zamanda güzel çalışmalara imza atacağına inanıyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretinin biraz geç olmasından dolayı özür dileyen Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, “Bizim ilk başlardaki yoğunluğumuz ve ardından sayın başkanımın rahatsızlığı dolayısıyla ziyaretimiz ancak bugün gerçekleşti. Bilindiği gibi ülkemizin içinde bulunduğu durum ne olursa olsun insanlarımız bizden hizmet bekleyecektir. Biz de bu hizmetleri vermek için çözümler bulacağız. Diğer yandan kamu kurumlarına İŞKUR aracılığı ile organize edilen Toplum Yararına Program (TYP) kapsamındaki istihdamdan maalesef bize hiç personel verilmedi. Halbuki belediyeler de halka hizmet için vardır. Biz bunun da sıkıntısını çekiyoruz. Tabiki şartlar ne olursa olsun biz yine de en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

Basın mensuplarının özgür olması gerektiğini de ifade eden Başkan Öner, şunları söyledi. “Maalesef bugün ülkemizdeki basın tam anlamıyla özgür değildir. Halkın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan basın mensupları, olumlu veya olumsuz olsun seviyeli olmak kaydıyla her türlü fikir ve görüşlerini ifade edebilmelidir. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra en büyük güç olarak ifade edilen basın çalışanlarının ekonomik gücü de iyi olmalı. Ancak bugün ülkemizdeki basın mensupları maalesef adeta boğaz tokluğuna çalışıyor. Ben yine de çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Düziçi’nin önemli bir projesi olan Teleferik projesinden de bahseden Alper Öner, çalışmaların fiziki olarak yüzde 80 civarında tamamlandığını ve maliyetin de yüzde 68’inin ödendiğini belirterek, bu yılın sonuna kadar çalışmaların tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Ziyaret basın mensuplarının sorularını cevaplandırma ile devam etti. Ziyaretin sonunda Başkan Alper Öner, OGC Başkanı İsrafil Avcı’ya Düziçi Karasu Şelalesi’nin tablosunu hediye etti.

Ali Celal KAYMAK