BAYANLARA AİLE İÇİ İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

 

2Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Aile İçi İletişim ve Öfke Kontrolü” konulu eğitim verildi.

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Eğitim Birimi Personellerince Aile Eğitim Programı (AEP) Kapsamında Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünde Aile İçi İletişim Ve Öfke Kontrolü Konulu eğitim programı düzenlendi.

AYÇA UÇAR DEMİRN’DEN AİLE İÇİ İLETİŞİM

Eğitim Birimi Personellerinden Öğretmen Ayça Uçar Demir, Aile İçi İletişim hakkında, “Ailede huzur ve mutluluk içerisinde sağlam, güçlü, işlevsel, uyumlu bir birlikteliğinin sağlanabilmesi ve sorun çözmede bireylere farklı bakış açılarının kazandırılması ve bunların hayata geçirilmesi için aile bireyleriyle gerekli bilgi paylaşımı yapılmıştır.” Dedi

KÜBRA AKKAŞ’TAN ÖFKE KONTROLÜ
Sosyolog Kübra AKKAŞ ise Öfke Kontrolü hakkında da, “Öfkeyi kontrol etmenin amacı, insanın bu duygusunu saldırgan davranışlara dönüştürmeden, kendisine ve çevresine zarar vermeden doğru olarak ifade etme becerisini kazanabilmesidir. Peki, bu kontrolü sağlamak kolay mıdır? Yetersizlik, acizlik, kıskançlık, korku, endişe, yalnızlık, itilmişlik ve de anlaşılamamak öfkeyi ortaya çıkaran duygulardır. Öfkenin kaynağı olan bu duyguları paylaşabildiğiniz, anlayabildiğiniz ve doyurabildiğinizde aktarımı da daha olumlu olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Eğitim programı bayanların karşılıklı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.Hasan KILIÇ