BAŞTUĞ Metalurjı Sanayi A.Ş. ile TOSÇELİK Osmaniye’nin Sanayideki GURURU Oldular

1Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke; “Osmaniye’nin Gururu  olan Baştuğ Metalurjı  Sanayi A.Ş. ile TOSÇELİK’İ  candan kutluyoruz” dedi.

Baştuğ Metalurjı Sanayi A.Ş., İSO-500 Araştırması 2016 Yılı sonuçlarına göre 48. sıradan listeye girerek, Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları arasında yerini alarak .Osmaniye’mizin Gururu oldu. Tosçelik Profil ve Sac Endüstirisi A.Ş. firması  da 22. sıradan İSO 500 listesine girmeyi başardı.

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması 2016 Yılı sonuçları açıklandı Baştuğ Metalurjı Sanayi A.Ş., İSO-500 Araştırması 2016 Yılı sonuçlarına göre Osmaniye’mizin Gururu oldu.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Teke, “İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması 2016 Yılı sonuçları açıklandı. Buna göre; ilimizden odamıza kayıtlı olarak Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş. firması, 48. sıradan listeye girerek, Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları arasında yerini aldı. Yine demir-çelik sektöründe Osmaniye OSB’de faaliyet gösteren ve Odamızda şube olarak kaydı bulunan İskenderun merkezli Tosçelik Profil ve Sac Endüstirisi A.Ş. firması 22. sıradan İSO 500 listesine girmeyi başardı. 1.904.358.202 TL üretimden net satış miktarı ve 109.473 bin dolar ihracat rakamı ile İSO 500 listesine Türkiye’nin 48. Büyük Sanayi Kuruluşu olarak girmeyi başaran Osmaniye’mizin gururu Baştuğ Metalurjı Sanayi A.Ş.’ni başarısından dolayı tebrik ediyorum ve gelecek yıllarda firmamızın daha üst sıralarda yer almasını temenni ediyorum. Her ne kadar İskenderun merkezli olarak İskenderun’u temsil etse de üretimlerini ilimiz Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirerek 22. sırada listeye girmeyi başaran Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. firmasını da üstün başarısından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Sanayi ve ticaret şehri olma yolunda hızla ilerleyen Osmaniye’mizin, gelecek yıllarda daha fazla firma ile İSO 500’ü temsil edeceğine inanıyor ve güveniyorum” dedi.

Hasan KILIÇ