Başkan Ünlü, Varlık Fonu’nu değerlendirdi

 

CHP İl Başkanı Nedim Ünlü’den açıklamaCumhuriyet Halk partisi (CHP) Osmaniye İl Başkanı Nedim Ünlü, Varlık Fonu ve Kamu Fonlarının akıbeti ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Nedim Ünlü, “2016 yılının Ağustos ayında yasası çıkan varlık fonu değişik bir seyir almıştır. Varlık fonuna kamu bankalarının devredilmesi ve bunların Sayıştay denetiminden uzak tutulması çok yanlış uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamanın da bütçe dışında rahat harcama kaynağı olarak uygulamaya konulma anlayışı ortaya çıkmaktadır” dedi.
Bu uygulamanın çağdaş ve demokratik ülkelerde ikinci bir örneğinin de görülmemekte olduğunu ifade eden Ünlü, “Dış kaynak bulmakta oldukça zorlanacağımız bir dönemde iç kaynakların, aziz milletimizin varlıklarının kontrolsüz ve denetimden uzak uygulamaların ülkemiz, halkımız yararına olmadığını yakından görüyor ve biliyoruz. Şeffaflığın bütün alanlarda uygulamaya geçirilmesi varlık fonunun denetimsiz uygulamalardan vazgeçilmesi dileklerimizle tüm halkımıza derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK