BAŞKAN TARHAN’DAN ŞEHİDİMİZİN OĞLUNA SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

başkan tarhandan anlamlı hareket  Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye’nin Resulayn bölgesinde Kasım ayında şehit olan Uzman Çavuş Suat Topçu’nun 6 yaşına giren oğlu Yiğit Kayra’ya doğum günü sürprizi yaptı.

Tarhan, beraberinde kültür ve sosyal işleri müdürlüğü ekipleri ile Topçu ailesini ziyaret etti.

Ziyarette, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde tespit edilen el yapımı patlayıcıya müdahale sırasında şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Suat Topçu’nun, 5 yaşındaki oğlu Yiğit Kayra için sürpriz doğum günü kutlaması düzenlendi.

Beraber pastanın üzerindeki mumları söndürerek Yiğit Kayra’ya çeşitli hediyeler veren Tarhan, şehitlerimizin emanetlerine her zaman sahip çıktıklarını ve yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

Şehit Topçu’nun oğlunun mutluluğuna ortak olmak istediklerini aktaran Tarhan, “Şehidimizin ruhunun şad olmasını diliyoruz. Ailenin mutlaka bu kayıpla ilgili hüznü olmakla birlikte bir nebze olsun onlarla birlikte olmak suretiyle hüzünlerini huzura çevirmeye çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi şehit ve gazi ailelerimizin yanındayız. Bundan sonra da gücümüz yettiği kadar bu görevimizi yerine getirmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Oğlu ile yaş pastayı birlikte kesen anne Bilge Topçu ise Yiğit’in doğum gününde Belediye Başkanı Ömer Tarhan’ın sürpriz ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, teşekkürlerini iletti.

Şehidin diğer oğlu Göktürk Kağan’a oyuncak ve şehidin annesi Meryem Topçu’ya Türk bayrağı hediye eden Tarhan, ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.   Menderes Özat