Başkan Saygılı, Birlik Üyelerine iftar yemeği verdi

 

DSC_0008Osmaniye Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Birlik Üyelerine iftar programı düzenlendi.

Büyük Fırat Lokantasına düzenlenen programa ORT Televizyonu ve basın mensupları ile birlik üyeleri katıldı.

İftar programına katılan misafirlerle yakından ilgilenen Osmaniye Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Saygılı, katılımlarından dolayı konuklarına teşekkür etti.

Gerçekleştirilen iftar yemeğinin ardından konuşma yapan Birlik Başkanı Saygılı, konuklarına Birlik faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Saygılı, “Birlik olarak Osmaniye’de Damızlık Koyun ve Keçi yetiştirilmesi konusunda önemli işler yaptık. Bu birliği 2008 yılında 17 üye ile kurduk. Şimdi ise bin 500 üyeyi aştık. 2008 – 2013 yılları arasında Osmaniye’deki tüm küçükbaş hayvanları küpeleyerek kayıt altına aldık. Yılda 1 kez olmak üzere destekleme ödemesi yaptık. 2012 yılında ‘Halk elinde hayvan ıslahı İvesi Irkı Koyun projesini, 2013 yılında ‘Halk elinde hayvan ıslahı Kıl Keçisi projesini, 2014 yılında ise ‘Halk elinde hayvan ıslahı Akkırman Koyun projesini ilimize kazandırdık” dedi.

Başkan Saygılı, Osmaniye’ye küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda yapılacak çalışmalara devam edeceğini sözlerine ekledi.

Mustafa CENGİZ