Başkan Öksüz, Başkan Kara’ya şehitlerimizin tablosunu hediye etti

şehit gazi engelli aileleri iftar (3)

 

Osmaniye Belediyesi’nin şehit yakınları ve gazi aileleri ile engelli dernekleri üyeleri için verdiği iftar yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İftar öncesi misafirlerini masalarında ziyaret eden Başkan Kadir Kara, onlara tek tek ‘hoş geldiniz’ diyerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. İftara sayılı dakikalar kala Selahaddin-i Eyyubi Cami İmam Hatibi Murat Yılmaz tarafından Kur-an’ı Kerim okundu ve ardından dua yapıldı.

Belediye Başkanı Kadir Kara programda yaptığı konuşmada; “Mübarek ramazan ayının Osmaniye’miz için vatanımız, milletimiz, ülkemiz, bayrağımız, ezanımız için güzel geleceklere vesile olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyoruz. Her geçen gün ülkemizde ve etrafımızdaki ülkelerde meydana gelen olaylar hepimizi derinden üzüyor. Türkiye’de en fazla şehit veren il olan şehitler diyarı Osmaniye’de her şehit haberi duyduğumuz zaman yüreğimiz çok acıyor. Hainlerin kökleri kazınarak ülkemizin refaha kavuşmasına her geçen gün büyüyen, yükselen, gelişen ve birbiriyle kucaklaşan ülkemizin daha güzel ufuklara yelken açmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum. Sizlerle ramazan ayında birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti belirtiyor teşrifleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

BAŞKAN KADİR KARA’YA ÖZEL HAZIRLANMIŞ ANLAMLI TABLO

İftar yemeğinde Türkiye Harp Malulü Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, Belediye Başkanı Kadir Kara’ya üzerinde Osmaniyeli aziz şehitlerimizin fotoğraflarının bulunduğu anlamlı bir tablo takdim etti.

Başkan Kara, kendisine takdim edilen tablo ile ilgili; “Keşke burada hiçbirisinin resmi olmasaydı ve bu tablo boş olsaydı. Ama maalesef ülkemizin bir gerçeği ve bu gerçeği en fazla yaşayan şehir olarak yüreği en çok acıyan il olarak bu gerçekle maalesef yüz yüzeyiz. Artık son olsun diyoruz. Yüreklerimize,  evlerimize,  kalplerimize düşen acıların sona ermesini bu mübarek ramazan akşamında Cenab-ı Mevla’dan diliyorum” ifadelerini kullandı.

Programda ayrıca Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez’in kızı Yeşim Yaren Ölmez tarafından Başkan Kadir Kara’ya ‘Askerin Duası Çanakkale 1915’ isimli biblo hediye edildi.

Ali Celal KAYMAK