BAŞKAN KARA :  ”GÜVERCİN FESTİVALİNİ ULUSLAR ARASI PLATFORMDA YAPACAĞIZ”

 

DSCF6661Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA’ya festivale olan katkı ve desteğinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Festival Tertip Komitesi Başkanı Hakan TUNCER; “12. Güvercin Festivalimizi 5 Şubat 2017 Pazar günü yapılıyoruz. Bu vesile ile 12 yıldan beri ulusal çapta düzenlediğimiz etkinliğe maddi ve manevi  destek olan  Kadir Kara Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Osmaniye’de bu yıl 12.si düzenlenen  Geleneksel Güvercin Festivali, 5 Şubat 2017 Pazar günü Osmaniye Atatürk İlkokulu Salonunda yapılacak.

Festival Tertip Komitesi  Başkanı Hakan TUNCER yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dün Belediye Başkanı Kadir KARA’yı makamında ziyaret etti. Geleneksel hale getirilen Osmaniye Güvercin Festivaline 12 yıldır gereken katkı ve desteği veren Başkan Kadir Kara’ya teşekkür eden Hakan Tuncer, başkana teşekkür plaketi takdim etti.

Türkiye’nin bir çok ilinden gelen güvercin sevenlerin katılımı ile Pazar günü saat 11.00’de Atatürk İlkokulu Salonunda 16 dalda yapılacak Güverci yarışmasının Osmaniye’nin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirten Hakan Tuncer, yarışmada birinciye altın küpe, 2. Ve 3. Ye altın, ilk 3’e kupa ve ilk 10’a giren yarışmacılara da plaket vereceklerini söyledi.Tuncer, festivalde yemek ikramında da bulunacaklarını bildirdi.

GÜVERCİN FESTİVALİNİ ULUSLAR ARASI YARIŞMA HALİNE GETİRECEĞİZ

Kendisini plaketle onore eden Festival tertip Komitesi Başkanı Hakan Tuncer ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Başkan Kadir Kara, “Osmaniye’mizin adını  bu festivalle dünyaya duyurdukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.Bundan sonra da Osmaniye için yapacakları etkinliklerde yanlarında olacağıma söz veriyorum. Bu arada ünü Türkiye’yi aşan Osmaniye Güvercin Festivalini bundan sonra uluslar arası bir etkinlik olarak düzenleyeceğiz” dedi. HASAN  KILIÇ