BAŞKAN KADİR KARA’YA FUAR ALANINDA YOĞUN İLGİ

Belediye Başkanı Kadir Kara, Fuar Alanını Ziyaret EttiOsmaniye Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen kitap fuarına yoğun ilgi devam ediyor.

Kitap fuarı etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanı Kadir Kara, fuar alanını ziyaret etti. Fuara katılan öğrenciler ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi gösterilen Kara, yayın evleri stantlarını ziyaret ederek sohbet etti. Yayın evleri stantlarında imza günü düzenleyen yazarlar kitaplarını imzalayarak Başkan Kara’ya hediye ettiler.

Başkan Kadir Kara’ya vatandaşlar, muhteşem bir kültür-sanat hizmetine imza attıklarını, her kesimden insanları kitapların arasında hoşgörü içerisinde buluştuğunu ifade ettiler. Ayrıca fuardaki yoğunluğun Osmaniye’nin kitapları ve okumayı sevdiğinin en büyük göstergesi olduğunu söylediler.

BAŞKAN KADİR KARA: “OSMANİYE MUHABBETLERİN ŞEHRİDİR”

Başkan Kadir Kara; “Osmaniye Belediyesi olarak düzenlediğimiz değerli hemşerilerimizden yoğun ilgi gördüğümüz kitap fuarını bu yıl da hamd olsun vatandaşlarımızla buluşturduk. Sevgili çocuklarımızın ve hemşerilerimizin fuara katılımının yoğun olması bu fuarın amacına ulaşacağının en önemli belirtisidir. Sanal dünyadan uzaklaşıp gençlerimizi ve çocuklarımızı, sosyal hayatın içerisinde olan insanlarla, kitaplarda, fuar alanında birleştirmek amacıyla fuarımızı düzenliyoruz. Evlatlarımızın fuara böylesi güzel bir ilgi göstermesi ülkelerine, milli ve manevi değerlerine kitaplar yoluyla okuyarak sahip çıkacağına inancımız daha da artıyor. Osmaniye’mizin en önemli özelliklerinden bir tanesi değerlerine sahip çıkmasıdır. Osmaniye, muhabbetlerin şehridir. Muhabbetlerin şehri olan Osmaniye’mizi Allah’ın izni ve inayetiyle çok daha ileri noktalara hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK