Başkan kadir Kara’dan Kadın Hakları Günü Mesajı

Başkan kadir Kara’dan Kadın Hakları Günü MesajıBaşkan Kara, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin yıl dönümünü kutladı

 Başkan Kadir Kara; “Kadınlar ailemizi, şehrimizi ve ülkemizi ayakta tutan en değerli varlığımızdır”

 Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kadir Kara mesajında; “5 Aralık, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve Türk Kadını için çok önemli bir gün. Kadın, ülkemizin, daha güçlü ve daima büyüyerek muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasının en önemli güç kaynağıdır. Türk Kadını sayesinde güçlü yarınlara ferah bir geleceğe ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Toplumların temel taşları olan kadınlarımız, ailemizi, şehrimizi ve ülkemizi ayakta tutan en değerli varlığımızdır.

Hayatımızın her anında bizimle birlikte olan annemiz, kız kardeşimiz, kızımız olan ve her zaman bizlere destek olan tüm kadınlarımızın önünde saygı ile eğiliyor, en kalbi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.

Bu duygularla, kadına karşı her türlü şiddete karşı olduğumu açıkça ilan ediyorum.

5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı vererek dünyaya örnek olan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Celal KAYMAK