Başkan Kadir Kara, “Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Sarsılmaz Simgesidir”

başkan kadir karaOsmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sarsılmaz simgesidir” diyen Belediye Başkanı Kadir Kara, mesajında şunları söyledi; “Yüce Türk Milleti, sarsılmaz imanıyla, kutsal vatanımız için düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakan kutlu zaferlere imza atmıştır. Şanlı ecdadımız tarafından yakılan meşale, kıyamete kadar ülkemizi ve milletimizi aydınlatmaya devam edecektir.

Tarihte her zaman olduğu gibi bugün de Büyük Türk Milleti, ülkesi, bayrağı, birlik ve bütünlüğü için içerde ve dışarıda kahramanca mücadelesini sürdürüyor ve tarihi zaferlere imza atmaya devam ediyor. Hepimizin tartışılmaz görevi, kahraman ecdadımızın kanlarıyla ve canlarıyla bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi ve bu toprakları ebediyen korumak ve yüceltmektir.

Büyük Türk Milleti’nin gelecekte de mesut, muvaffak ve daima muzaffer olacağına inancımın tam olduğunu belirtiyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet bayramını tebrik ediyorum. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.”

Ali Celal KAYMAK