BAŞKAN KADİR KARA BAŞKANLIĞINDA TOPLANAN BİRLİK ÜYELERİ BARIŞ PINARI HAREKÂTINA DESTEK BİLDİRİSİ YAYINLADI

okabOsmaniye Katı Atık Bertaraf Ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği Ekim ayı olağan meclis toplantısı Osmaniye Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Kadir Kara Başkanlığında İl Özel İdare Meclis Salonunda gerçekleşti. Toplantı, tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce Başkan Kadir Kara ve Katı Atık Bertaraf Ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği üyelerinin tümünün imzasıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtına tam destek verdiklerini ifade eden bildiri metni yayınlandı.

Osmaniye Belediye Başkanı ve Katı Atık Bertaraf Ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği Başkanı Kadir Kara, Osmaniye’nin bütününü temsil eden Osmaniye’nin siyasetine yön veren heyet olarak ülkemizin, devletimizin, milletimizin ve ordumuzun şu anda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili olarak yaptıklarının arkasında olduğumuzu, onlara manevi güç olarak dualarımızla ve düşüncelerimizle destek olduğumuzu ifade eden bir metni kamuoyuyla ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Başkan Kadir Kara ve Birlik Meclis üyelerinin kaleme aldıkları ortak bildiri metnini İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Gizlice okudu.

Barış Pınarı Harekatına destek için hazırlanan bildiri metninde, “Ülkemiz Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır.

Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaad etmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir.

Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağına inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biride Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur.

Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türküye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede Osmaniye Katı Atık birliği meclisi Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.” sözlerine yer verildi.

Osmaniye Belediye Başkanı ve Katı Atık Bertaraf Ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği Başkanı Kadir Kara,

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Toprakkale Belediye Başkanı Mehmet Daşöz, Hasanbeyli Belediye Başkanı Selaattin Denizoğlu, Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu, Tüysüz Belediye Başkanı Veli Fidan, Ellek Belediye Başkanı Abbas Yeşildemir, Cevdetiye Belediye Başkanı Mehmet Özer, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, Atalan Belediye Başkanı Süleyman Yıldırım, Mehmetli Belediye Başkanı Fatih Seyitoğlu,

Böcekli Belediye Başkanı Doğan Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Altun, İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Kamalı, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Sert, İl Genel Meclis Üyesi Bünyamin Kazgı, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Gürlek, İl Genel Meclis Üyesi Ali Kılıç, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Özkan, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Bulanık, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Acar, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban, İl Genel Meclis Üyesi Hacer Müge Bozkurt Boztaş, İl Genel Meclis Üyesi İrfan İlker Şanlı,

Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Ali Altuntaş, Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Halil Köse, Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Seyfettin Şehitoğlu, Osmaniye Belediye Meclis Üyesi İsmail Cinkara, Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Yavuz Korkmaz, Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Ahmet Enes Demir, Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Cevher Demir, Kadirli Belediye Meclis Üyesi Adil Keleş, Kadirli Belediye Meclis Üyesi Kazım Çuhadar, Kadirli Belediye Meclis Üyesi Engin Karabulut ve Düziçi Belediye Meclis Üyesi Adem Erken.

Hasan KILIÇ