BAŞKAN FUAT  KARA  “TOPRAKKALE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ BÖLGEMİZİN  PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

 

DSCF6847Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Fuat KARA: “Ben ve ekip arkadaşlarım, Osmaniye’nin sanayi alanında bölgenin en büyük küçük sanayi sitesi olan Toprakkale Küçük Sanayi Sitesini  kurmak için gece gündüz demeden çalıştık, çalışıyoruz. Bu nedenle bize bu konuda destek veren Başta sayın Valimiz Kerem AL ve medarı iftiharımız MHP Genel Başkanı hemşerimiz sayın DR. Devlet BAHÇELİ olmak üzere Osmaniye milletvekillerimiz Ruhi ERSOY, Suat ÖNAL ve Mücahit DURMUŞOĞLU’na,  belediye başkanlarımıza ve kurum müdürlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İnsanlığın var olduğu günden bugüne değin insanların yaşama standartları değişmekte ve tüketim malı talebi sürekli artış göstermektedir. Nüfus artışıyla birlikte sanayi tesislerinin önemi daha da artmıştır. Sanayileşme kalkınmanın en önemli göstergesidir. Ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkabilmesi için sanayileşmenin doğru yerde ve doğru projeyle, ekolojik dengeyi bozmadan hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Küçük sanayi organizasyonları, kitlesel istihdama dönük ve kalkınmanın tabana yayılmasını sağlayıcı yanıyla; faydalı ekonomik ve sosyal sonuçlara zemin hazırlamaktadır.

Bu düşünceden hareketle; Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi’nin yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.  Toplam 242 işyerinden oluşan Sitenin inşaat yapımı kargas olarak tamamlanmak üzere.

“Ben ve ekibim olarak yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Fuat Kara, Sitenin yapım çalışmaları konusunda şu bilgileri verdi:

Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, 9 Eylül 2009 Yılında kurularak 2010 yılında faaliyete geçti. Sitemizin kurulacağı Toprakkale Kalesi karşısındaki 547 dönümlük alanın mera vasfı kaldırıldı.

2011 yılının 6. Ayında tapunun ilk taksidi ödenerek tapusu alındı.2013 yılının 6. Ayında da tapunun son taksidi  ödendi.

Bu arada 2011-2013 yılları arasında da arazinin tesviye ve düzenleme çalışması yapıldı. Sanayi Bakanlığınca 2013 yılının 8. Ayında ihalesi yapıldı.109 milyon lira olan ihale bedelinin yüksek olması nedeniyle 2013 yılının 8. Ayının 22’sinde ihale iptal edildi.

Toprakkale Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Fuat KARA, “İhale iptalinden sonra ben ve ekip arkadaşlarım, 2013 yılının 12. Ayında kendi bütçemiz ile inşaata başlamak üzere karar aldık. 2014 yılında ilk kazmayı vurarak Sitemizin yapımına başladık. Şu ana kadar kendi öz kaynaklarımızla 170 adet işyerimizin yapımı kargas inşaat  olarak bitirilmiştir.

Sanayimizde 76 adet 1000 metre, 103 adet 500 m2, 63 adet 250 m2 olmak üzere toplam 242 adet işyerimiz bulunuyor. Ayrıca sitemizde 120 dönem daha rezerve arsamız bulunmaktadır. Sitemizde otel, petrol, tır garajı, PTT, banka , kargo, sağlık ocağı ve çarşı diye tabir edilen sosyal tesislerimiz de bulunacaktır.

Toprakkale  Küçük Sanayi Sitesi ; gerek görünümü, gerek dizaynı ve gerekse yolları ile bölgeye 20 yıl sonrasına hitap edecek modern bir sanayi merkezi olacaktır.

Ben ve ekip arkadaşlarım, Osmaniye’nin sanayi alanında bölgenin en büyük küçük sanayi sitesi olan Toprakkale Küçük Sanayi Sitesini  kurmak için gece gündüz demeden çalıştık, çalışıyoruz. Bu nedenle bize bu konuda destek veren Başta sayın Valimiz Kerem AL ve medarı iftiharımız MHP Genel Başkanı hemşerimiz sayın DR. Devlet BAHÇELİ olmak üzere Osmaniye milletvekillerimiz Ruhi ERSOY, Suat ÖNAL ve Mücahit DURMUŞOĞLU’na,  belediye başkanlarımıza ve kurum müdürlerimize  teşekkür ediyoruz.

TOPRAKKALE KÜÇÜK SANAYİ SİTEMİZE BEKLİYORUZ

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Başkan Fuat Kara, “Bu nedenle yetkili merci ve yurttaşlarımızı, çalışmalarımızı yakından görmek için Toprakkale Küçük Sanayi Sitemize bekliyoruz” çağrısında bulundu. HASAN KILIÇ