BAŞKAN DOĞAR: “KEKLİK VE TAVŞAN SEZONU SONA ERDİ

keklil tavşan sezonu sonu hasan kılıç  Osmaniye Avspor, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Faruk DOĞAR, 2019- 2020  yılı Av sezonunda yer alan 2.inci grup kuşlardan Kum kekliği, Kınalı keklik ve Kaya kekliği avı 1.inci grup memeli hayvanlardan ise yaban Tavşanı, Ada Tavşanı, Tilki, Kaya Sansarı, Ağaç Sansarı hayvanlarının avlanma süresinin 12 Ocak 2020 tarihinde sona erdiğini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Osmaniye Avspor, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Faruk DOĞAR, şunları söyledi:

“- 2019- 2020 yılı Av sezonunda yer alan 2.inci grup kuşlardan Kum kekliği, Kınalı keklik ve Kaya kekliği avı 1.inci grup memeli hayvanlardan ise yaban Tavşanı, Ada Tavşanı, Tilki, Kaya Sansarı, Ağaç Sansarı hayvanlarının avlanma süresi 12. 01. 2020 tarihinde sona ermiştir. Bu tarihlerden itibaren Avcılarımız,01.03.2020 Tarihine kadar Kaya Güvercini, Tahtalı, Karatavuk, ve Çulluk Sakar Meke,Sakarca Kazı,Yeşilbaş, Boz ördek, Fiyu,Çamurcun,Kıl kuyruk,Elma baş,Çıkrıkçın ve Su çulluğu avlarını yapacaklardır.”

AVCILIK BELGELERİNİ BU AY İÇİNDE VİZE ETTİRSİNLER

“Avcı arkadaşlarımın bu belirtilen tarihlere mutlaka uymalarını istiyoruz” diyen Faruk DOĞAR, açıklamasını “ Ayrıca Avcılarımızın ellerinde bulunan Avcılık belgelerini zamlı bir şekilde yatırmak istemiyorlarsa Ocak ayı içerisinde Vize ettirmeleri gerekmektedir. Avı sona eren Av hayvanlarını bu günden itibaren avlamaması ve avı devam eden avları Avcılarımız sezon sonuna kadar en iyi şekilde geçirmeleri dileğiyle tüm Avcı dostlarıma RASTGELE DİYORUM” diyerek tamamladı.

Hasan KILIÇ