BAŞKAN AKSOY:”30 AĞUSTOS, BÜYÜK BİR ZAFERİN ADIDIR”

otsoOsmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Devrim Murat Aksoy, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Aksoy, mesajında şunları söyledi:

“-Ulusumuzun tarihi, kazanılmış zaferlerle doludur. Bunların içerisinde 30 Ağustos 1922’de kazanılan zafer, Türk ulusunun yeniden dirilişini gösteren bir dönüm noktasıdır. Çünkü 30 Ağustos; milletimizin kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verilen bir savaşın kazanıldığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.

Milletimiz, hiçbir zaman için esaret altında kalmayı kabullenmemiş; istiklal için canıyla- kanıyla sonuna kadar mücadele etmiş bir millettir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’de “Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz” sözüyle, bağımsızlık ve istiklalin Türk milleti için ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

Bugün; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yılını kutlamanın sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere; kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunuyor, vatan için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ulusumuzun Zafer Bayramı kutlu olsun.

Hasan KILIÇ