“BAŞIN SAĞ OLSUN SAYIN VALİM”

 

VALİ TAZİYE ZİYARETİ 7 Haziran 2017 Çarşamba günü Babası Mihrali Al’ı kaybeden Osmaniye Valisi Kerem AL’a Osmaniyelilerin İstanbul’daki cenaze evine taziye ziyaretleri sürüyor. AHDE VEFA adına duygusal anların da yaşandığı ziyaretlerde Vali Kerem Al, kendisini acılı günlerinde baba evinde bile yalnız bırakmayan Osmaniyelilere teşekkür ediyor.

OSMANİYELİ AHDE VEFALIDIR

Muhabbet, dostluk ve bağlılıkta sebat, ahde riayet ve verilen sözde durmak demek olan vefa, İslâmî şiarlardan biri ve belki de en ehemmiyetlisidir. Vefa, insana yakışan ve insana has bir haslettir. Bir müminin şahsiyet inşasında, gönül dünyasının olmazsa olmaz temel direklerinden biridir. 

OSMANİYELİ ahde vefalıdır. Yani KIYMET BİLİR insanlardır. Kentine hizmet eden  ve insanlarına yardımcı olanları unutmaz. Onların acılı ve tatlı günlerinde daima yanında yer alır. Bunun için söz konusu mekanın, yakın veya  uzak olması fark etmez. Tıpkı buradan km’lerce uzakta olan İstanbul’daki cenaze evi gibi.

Bu düşünceden hareketle; Osmaniyelilerin büyük bir bölümü İstanbul’daki cenaze törenine bizzat katılarak Vali Kerem AL’ın acısına ortak olurken, katılamayan diğer Osmaniyeliler de cenaze evine yaptıkları taziye ziyareti ile başsağlığı ve sabır dileğinde bulunuyorlar.

Vali Kerem AL da taziye ziyaretlerinden  duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendisini acılı gününde yalnız bırakmadıkları için tüm Osmaniyelilere teşekkür ettiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere  Kerem Al’ın babası Mihrali Al, bir süredir devam eden rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olduğu hastanede 7 Haziran 2017 Çarşamba günü vefat etmiş ve
cenazesi ikindi namazına müteakip,Altunizade Üsküdar-Istanbul’da bulunan Marmara Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Camii’nden kaldırılmıştı.

Hasan KILIÇ