Başarılı Judocular, Vali Coşkun’u Ziyaret Etti

Başarılı Judocularımızdan Vali Coşkun’a ZiyaretSpor Toto Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi başarıyla temsil eden sporcularımız Vali Coşkun’u makamında ziyaret etti. Şampiyonada Türkiye dereceleri elde eden sporcularımız Yasin Çalık, Selahattin Elbaş ve Emrullah Küpeli’ye Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, Spor Şube Müdürü Arif Özsarı ve Judo Antrenörü Mustafa Zıpır eşlik etti.

Ziyaret sırasında Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, Spor Toto Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası ve sporcularımızın aldıkları dereceler hakkında Vali Coşkun’a bilgi verdi. 24-26 Ocak 2020 tarihleri arasında Kilis Beşevler Spor Salonunda 63 ilden 870 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda sporcularımız Yasin Çalık, Selahattin Elbaş ve Emrullah Küpeli’nin Türkiye dereceleri elde ederek, milli takıma davet edildiğini ifade eden Loğoğlu, sporcularımızın 29 Şubat-02 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Nazım Canca Judo Avrupa Kupasında ülkemizi ve ilimizi temsil edeceklerini kaydetti.

Genç sporcularla bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Onların başarısı hepimizi gururlandırdı. İlimize bu gururu yaşattıkları için sporcularımıza teşekkür ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum. Antalya’da yapılacak olan Nazım Canca Judo Avrupa Kupasında ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve yeni başarılarla ilimize döneceklerine inanıyorum. Yolları, bahtları her zaman açık olsun” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Coşkun, sporcularımıza çeşitli hediyeler verdi.

Ömer Ali TURUNÇ