BARODAN REKTÖR TÜRK’E  ZİYARET

 

WhatsApp Image 2017-02-07 at 11.28.12Üniversitenin bugüne geliş sürecinde her aşamayı gözlemlediğini ve önemli bölümünde aktif rol üstlendiğini belirten Türk, amacının OKÜ’yü ‘temel ilkeleri değişmeyen bir kurum haline getirmek’ olduğunu belirtti. Türk ‘adil, demokratik, dürüst, şeffaf, liyakati ön planda tutan, yenilikçi, insan odaklı ve proaktif bir yönetim anlayışı’ uygulayacağını söyledi.

 

 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)’nün  yeni Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e “hayırlı olsun ziyaretleri” sürüyor.

Rektör Murat Türk’e Osmaniye Barosu Yönetim kurulu tarafından da  hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu.

AKSOY: “REKTÖRE BAŞARILAR DİLEDİK”

Osmaniye Baro Başkanı Av. Dilem AKSOY, konuyla ilgili olarak  “Sayın Rektöre Üniversitemize ve ilimize yapacağı hizmetler için başarılar ve kolaylıklar diledik” dedi.

 

OKÜ’YÜ TEMEL İLKELERİ DEĞİŞMEYEN BİR KURUM HALİNE GETİRECEĞİZ

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat TÜRK te Baro Başkanı Dilem AKSOY ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.Türk, OKÜ yönetimi olarak en güzel bir şekilde hizmet yapmak için çalışacaklarını söyledi.

Üniversitenin bugüne geliş sürecinde her aşamayı gözlemlediğini ve önemli bölümünde aktif rol üstlendiğini belirten Türk, amacının OKÜ’yü ‘temel ilkeleri değişmeyen bir kurum haline getirmek’ olduğunu belirtti. Türk ‘adil, demokratik, dürüst, şeffaf, liyakati ön planda tutan, yenilikçi, insan odaklı ve proaktif bir yönetim anlayışı’ uygulayacağını söyledi.

 

 

OKÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ MURAT TÜRK’Ü TANIYALIM

1971 doğumlu Prof. Dr. Murat Türk, 1993 yılında Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Prof. Dr. Murat Türk, 1993 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 1995 yılında Yüksek Lisansını, 1998 yılında doktorasını Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı.

Niğde Üniversitesi’nde 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında Doçent ünvanlarını aldı. 2013 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Profesör ünvanını aldı.

2014 yılında Amerika Birleşik Devleti Kansas Eyaletinde Wichita State  University’de YÖK’ün Öğretim Üyesi ve Araştırmacı Yetiştirme Programı kapsamında akademik çalışmalarda bulundu. Pek çok ulusal ve uluslararası yayında makaleleri, bildirileri, kitapları ve kitaplarda bölümleri bulunan Prof. Dr. Murat Türk, 2010-2012  yılları arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2010-2014 yılları arasında Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanlığı  ve 2012- 2014 yılları arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinde bulundu. Prof. Dr. Murat Türk 15 Ocak 2014 tarihi itibariyle OKÜ Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

OKÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Hasan KILIÇ