Bardak, “OŞYAD olarak 15 yılda önemli eserler bıraktık”

OŞYAD 15 yılda 26 kitap yayınladıOsmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD), kuruluşunun 15. Yılına girerken çok sayıda üyesinin kitaplarını yayınladı ve birçoklarının da kitaplarının yayınlanmasına katkıda bulundu.

OŞYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bardak, derneğin kuruluşunun 15. yılına girerken, geriye doğru baktıklarında “OŞYAD Yayınları” adı ile üyelerinin kitaplarını yayınlananların sayılarının azımsanamayacağını belirtti.

Bardak, derneğin yayınları arasındaki kitapların dışında, il dışındaki değişik yayınevleri aracılığı ile kitaplarını çıkaran üyelerinin de bulunduğunu vurgulayarak; “Geriye doğru baktığımızda, eserler bırakma adına OŞYAD olarak önemli kültür ve edebiyat alanında eserlere imza attığımızı düşünüyorum” dedi.

OŞYAD yayınları arasında yayınlanan ve editörlüğünü dernek Başkanı olarak kendisinin gerçekleştirdiği kitaplar hakkında bilgiler veren Mustafa Bardak; “OŞYAD yayınları dizisi olarak yayınladığımız kitaplar arasında, Şiir dizisinde; “Nar taneleri (Ekmek ödüllü şiirler) iki cilt halinde.” Genel Koordinatör: Mustafa Bardak, “Sisli yollar” M. Ünal Besen, “Yağmurlar yağıyordu” ve “Artık sen yoksun mısralarımda” Emel Çamurdan Fettahlıoğlu, “Vazgeçilmezimsin” ve “Eylül Yağmurları” Ömer Açık, “Bu dal’a” Osman Akdaş, “Bağışla beni Aşka geç kaldık” Münevver Mine Kara, “Sevda Çıkını” Mahmut Eynallı, “On dakikan benim olsun” Selçuk Avcı, “Kalbimdeki Güvercin” Begüm Kandır, “Aşk gibi” Ali Osman Gül, “Çalınmış duygular” Adem Saçıkara, “Son name” İzzettin Kanat, “Bir kadının mektupları” Hilal Kahraman, “ Gönülden zafere” Ahmet İpek, “78’li sevdası” Ahmet Demir, “Gavurdağlım” Aşık Salih Kanbur, “Çakıldan kaldırıma” Mustafa Bardak, “Goncayı gül edemedim” Mustafa Yeydem’in eseri   olmak üzere toplamda 21 şiir kitabı yayını gerçekleştirdik.  Öykü yayınları dizisinde ise; “Vakit akşam köy uzak” Melek Bozduğan, “Yumurtaya çakılan nal” Hatice Sever, “Mezar başında” Mustafa Bardak’ın eseri olmak üzere 3 kitap yayını gerçekleştirildi. Araştırma ve incele olarak, “Dünden bu güne Gökdere” Yüksel Öktem, deneme ve günce yazıları olarak “Gözışığı” Mustafa Bardak imzaları ile 2 ayrı eser olmak üzere toplamda 26 kitap OŞYAD yayınları arasında okur karşısına çıkmış bulunmaktadır” dedi.

OŞYAD’ın kültür ve sanat dergisi “Şelale”nin ise 42. Sayıyı yayınladığını belirten Başkan Mustafa Bardak, dernek üyelerinin değişik illerdeki yayınevlerinde çıkardıkları kitaplar ile ilgili olarak şunları söyledi: “Derneğimizin üyesi iken, kendilerine göre farklı yayınevleri ile görüşmeleri neticesinde kitaplarını yayınlayan arkadaşlarımız da bulunmaktadır. OŞYAD üyesi olarak, kendi olanakları veya değişik yayınevleri aracılığı ile kitaplarını yayınlayan, 15 yıllık süreçteki dernek üyelerimizden; Halil Çelikkıran, İbrahim Çenet, Ali Temuroğlu, Ömer Bahçeci, Selahattin Ölmez, Bahadır Erdem Bülbül, Seyfi Metin, Ali Tabakoğlu, Ramazan Eren, Ali Köşker, Melek Çoşkun, Halis Açacak, Zahide Eskici, Hülya Çapar ve Elife Ergan gibi arkadaşlarımızı da kutluyor, başarılar diliyoruz.”

OŞYAD yayınları ve derneğin üyelerinin kendi özgür iradeleriyle çıkardıkları kitaplarını değerlendiren Başkan Mustafa Bardak; “Geriye doğru baktığımızda OŞYAD olarak önemli işler başarmaya çalıştığımızı düşünüyorum. Dernek yayınları arasında; 26 kitap yayınlamışız. Dergimiz 42. Sayıyı vermiş ve Üyelerimizi özendirmemiz neticesinde ise 15 arkadaşımız ise farklı yayınevlerinde kitaplarını yayınlamışlar. Bu da demek oluyor ki, 15 yılda 41 arkadaşımızın eserleri kitapseverlerle buluşmuş oluyor. Toplamda 51 üyesi bulunan OŞYAD’ın yeni bir yıla girerken, aynı uğraşlar ile üyelerimize gereken desteğin verilmesine özen göstereceğiz” dedi.

OŞYAD BASIN