Bakan Eroğlu, Osmaniye’de 8 adet yatırımın temelini attı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Osmaniye’de yapılacak olan toplam tutarı 64 milyon lira olan 8 adet yatırımın temel atma törenine katıldı. Osmaniye Korkut Ata 1Üniversitesi (OKÜ) Konferans Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Eroğlu, Osmaniye ile bir gönül bağı olduğunu belirterek, Osmaniye’ye yapılacak olan yatırımların devam edeceğini müjdeledi. Veysel Eroğlu, Türkiye’de istikrarın sağlanması, ülkenin daha güçlü olabilmesi için bir anayasa değişikliğinin şart olduğunu da belirterek, “Biz büyük bir ülkeyiz. Milletimizin istikbali ve istikrarı için, büyük hedeflerimizin gerçekleşmesi için yani 2023, 2053, 2071 hedeflerinin gerçekleşmesi için Anayasa değişikliği şart. Bu bakımdan gerçekten 16 Nisan Milletimizin tarihinde bir dönüm noktası olacaktır” dedi.
Ülkedeki yatırımların her alanda hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Bakan Eroğlu, “Bu yatırımların hızlı yapılması, hızlı karar alınması için bir Anayasa değişikliği yapılması şarttır. Yeni anayasa ile devlet işleri daha hızlı yapılacaktır. Türkiye gibi istikrarsız bir ülke yok. Düşünebiliyor musunuz? İşte hesap edin 10923’ten 2013’e kadar olan süreyi. Kaç hükümet kurulmuş. Şu anda 65. Hükümet dönemindeyiz. Türkiye’de bir hükümetin ömrü kaç ay biliyor musunuz? Ortalama 16 17 ay. İşte bu şekilde sürekli hükümetin değişmesi, sürekli seçim yapılması, memlekette istikrar olduğunu gösterir mi? Tabiki göstermez. Bakınız İtalya koalisyonu yasakladı. Bu durum, dolayısıyla koalisyon pazarlıklarına sebep oluyor. Bakınız ben işi bilen bir adam olsam, o 18 ayda ne yapacağım ya” şeklinde konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin desteği ve Başbakan Binali Yıldırım’ın girişimleri ile 18 maddelik bir anayasa değişikliği teklifinin meclise sunulduğunu belirten Bakan Eroğlu, şöyle konuştu: “Biz büyük bir ülkeyiz. Milletimizin istikbali ve istikrarı için, büyük hedeflerimizin gerçekleşmesi için yani 2023, 2053, 2071 hedeflerinin gerçekleşmesi için Anayasa değişikliği şart. Bu bakımdan gerçekten 16 Nisan Milletimizin tarihinde bir dönüm noktası olacaktır. Artık kararlı, istikrarlı bir yönetim, hızlı kararlar alan, hızlı yatırımlar yapan, Türkiye’yi büyüten bir sisteme dönüşüyoruz. Bu bir rejim değişikliği falan değil. Asla rejimle alakası yok. Rejim aynı Cumhuriyet ile Demokrasi ile devam ediyoruz. Bu sade ve sadece Hükümet sistemi değişikliğidir.”

Bu arada milletvekilliği için gençlere de şans verilmesi gerektiğini vurgulayan Veysel Eroğlu, “Neymiş efendim, gençler çoluk çocukmuş. 18 yaşına niye indirdiniz diye soruyorlar. 18 yaş yok ki. 18, 19, 20, 21, 22, 23 ve 24 yaşları da var. Ne kadar seçmen var biliyor musunuz? 8 milyon. Peki bu gençler çelik çomak peşinde mi oynasın? Milletini düşünsün, devletini düşünsün, istikbalini düşünsün yahu. Sevgili gençler! Onlar size güvenmeyebilir. Siz geleceğimizin teminatısınız. Biz sizlere güveniyoruz” diye konuştu.
Yeni anayasa değişikliğindeki maddeleri kimsenin okumadığını, sadece rejim değişikliği algısı yaratıldığını ifade eden Bakan Veysel Eroğlu, “Kimse maddeleri okumuyor. Kılıçdaroğlu, sen de bir maddeleri oku. Zaman ayır da maddeleri bir oku Allah aşkına. Maddeleri bilmiyor kimse. Sadece bir rejim değişikliği, tek adam, yasama organı etkinsiz hale gelecekmiş falan. Önce maddeleri okuyun bir anlayın” diye konuştu.
Konuşmaların ardından yatırım planları içerisinde yer alan 8 planın toplu temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene katılan orman köylüsü vatandaşlara da kura yöntemi ile gelir getirici tür fidan alanlarının dağıtımı yapıldı.
Törenin ardından Osmaniye Valiliği’ne geçen Bakan Eroğlu, daha sonra Belediye’yi ve AK Parti İl Başkanlığı’nı da ziyaret ettikten sonra Osmaniye’den ayrıldı.

Ali Celal KAYMAK