Bahçe için yapılan itiraz sonucu değiştirmedi

 AW667765_02AW667765_01Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde seçim sonuçlarına yapılan itiraz sonucu değiştirmedi. Açıklanan sonuçlara göre AK Parti adayının seçimini kazandığı ilçede MHP’nin itirazıyla sayım yeniden yapıldı ve 48 oy farkla AK Partili aday İbrahim Baz seçimi kazandı.
31 Mart’ta yapılan seçimde Bahçe ilçesinde mevcut başkan ve AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Baz 4 bin 537, MHP adayı Ömer Okan Fettahlıoğlu ise 4 bin 489 oy aldı. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı İbrahim Baz, 48 oy fark ile seçimi kazandı. Ancak MHP adayı ve ilçe teşkilatı sandıkların yeniden sayılması için seçim sonuçlarına itiraz etti. İtirazı değerlendiren Osmaniye İl Seçim Kurulu, tüm sandıkların yeniden sayılmasına karar verdi. Sandıkların yeniden sayılması sonucu sonuç değişmeyerek, AK Parti Adayı ve mevcut Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın seçimi kazandığı ilan edildi.
Sosyal medya hesabından seçim sonucu ile ilgili açıklama yapan Başkan İbrahim Baz, “Sandık demokrasidir. Sandık halkın iradesinin tecellisidir. Buna itibar etmeyenler yanlış yoldadır. Hem İlçe Seçim Kurulu’nda hem de İl Seçim Kurulu’nda yapılan sayımda sonuç değişmemiştir. Halkımızın iradesi ile tekrar görev tarafımıza verilmiştir. Halkımıza teşekkür ediyoruz, durmak yok yola devam” dedi.

Ali Celal KAYMAK