“Aynı Safı Paylaşanlar! Kardeşlik İçin Namaza” etkinliği düzenlendi

 

20170401_055750Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği Gençlik Kolları tarafından “Aynı Safı Paylaşanlar! Kardeşlik İçin Namaza” etkinliği düzenlendi.

Her ayın ilk cumartesi günü kardeşlik için namaza sloganı ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle sabah namazını Büyük camii’de kıldıklarını ifade eden Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği Gençlik Kolları Başkanı Hakkı Yılmaz, sabah namazı çıkışı camiye gelenlere Birlik Vakfı tarafından çorba ikramı yapıldığını belirtti. Geleneksel hale getirdikleri bu tür ve farklı etkinlikleri sık sık yapılacaklarını belirten Hakkı Yılmaz, Büyük Cami’de düzenledikleri “Aynı Safı Paylaşanlar! Kardeşlik İçin Namaza” etkinliğine destek veren STK’lara ve katılanlara teşekkür etti.

Programa; Osmaniye Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Birlik Vakfı Şube Başkanı Hamit Coşkun, İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Arif Çapar, Osmaniye Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ömer Bahçeci, İLSAN-Der Şube Başkanı Süleyman Dağ, OGED Temsilcisi Zahid Genç, Hayrat Vakfı Şube Başkanı Ramazan Türker, İnsan ve Medeniyet Hareketi Şube Başkanı Ahmet Yıldırım, TÜGVA Şube Başkanı Talha Akif Gürbüz, KYK Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Süleyman Mazı, Radyo 80 Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Tozluklu, İmam Hatip Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve cami cemaati katıldı. Kur’an tilaveti ile başlayan etkinlik, namaz sonrası yapılan dua ve kardeş kuruluş Birlik Vakfı tarafından ikram edilen sıcak çorba ile son buldu.

Ali Celal KAYMAK