“Atık Metalden Üretilen Malzeme Sergisi”

 

1 (5)5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası kutlama programı kapsamında, PARK 328 AVM giriş katında OKÜ Osmaniye Meslek Yüksekokulu ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün işbirliği ile hazırlanan OKÜ Osmaniye Meslek Yüksekokulu Öğrenci Çalışmalarından oluşan “Atık Metalden Üretilen Malzeme Sergisi” düzenlendi.

Serginin açılışı Vali Vekili Mehmet Öz, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, OKÜ Osmaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Güler Yalçın, Çevre ve Şehircilik Müdürü Abdulvahap Güven ve birçok kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ayrıca, aynı program alanında Osmaniye Belediyesi tarafından Çevre Bilinci Oluşturma etkinliği düzenlenerek, vatandaşlara içerisinde çiçek tohumu bulunan kalem dağıtımı yapıldı.

Program kapsamında Mithatpaşa İlkokulu öğrencileri tarafından çevre konulu tiyatro gösterisi yapıldı. Çevre etkinliklerine katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara plaket takdimi yapılmasının ardından program sonunda Katı Atık Düzenli Depolama ve Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesislerine inceleme gezisi düzenlendi.

Ali Celal KAYMAK