‘Anne-Kız Kamptayız’ etkinliği düzenlendi

 

ADM_0832Osmaniye’de düzenlenen “Anne-Kız Kamptayız” etkinliğinde katılımcılara yönelik paintball, okçuluk, mini golf, matrak, halk oyunları, el sanatları, sportif faaliyetler düzenlendi.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Aslantaş Gençlik Kampı’nda 28-30 Ekim 2016 tarihleri arasında “Anne-Kız Kamptayız” etkinliği düzenlendi. Düzenlenen “Anne-Kız Kamptayız” etkinliğinde katılımcılara yönelik paintball, okçuluk, mini golf, matrak, halk oyunları, el sanatları, sportif faaliyetler yapıldı.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Zamanın ve şartların dönüştürmeye zorladığı aile anlayışını korumak, kendi inancı ve değerleri doğrultusunda topluma değer katacak bir gençlik için, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce birçok proje hayata geçiriliyor. Bu projeler arasında ailenin kutsallığını, anne, baba ve diğer aile büyüklerine karşı sevgi ve saygı bilincini edinmelerini temin etmek bilincini hayata geçirmek maksadıyla ‘Anne-Kız Kamptayız’ kampı gerçekleştirildi. Proje kapsamında Kadirli ilçesi Kız Kusuflu köyünde bulunan Aslantaş Gençlik Kampında, Osmaniye ve çevre illerden katılan yaklaşık 150 kamp üyesi anne-kız teknolojiden ve günlük hayatın monoton yaşamından uzakta birbirlerine daha fazla vakit ayırmanın keyfini yaşadılar. Kamp süresince paintball, okçuluk, mini golf, matrak, halk oyunları, el sanatları, sportif faaliyetler düzenlendi” dedi.

Bu arada geçtiğimiz günlerde aynı yerde “Baba-Oğul Kamptayız” etkinliği düzenlenmiş ve babalar ile oğulları çeşitli etkinliklerde buluşmuştu.

Ali Celal KAYMAK