ANITKABİR’DE OSMANİYE DE VARDI

DSCF2116Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Osmaniye Şubesi  Başkanı  Mehmet Düzgün: “Dernek olarak  Belediye Başkanı Kadir Kara’ya  desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.  Bu yıl  Osmaniye olarak Atatürk’e  koşan 1 milyon 76 bin kişiden biri olabilmenin gururunu yaşadık “ dedi.

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Mehmet Düzgün,  kızları Hatice Beren  ve Hatice Beray Düzgün  ile CHP Osmaniye Milletvekili Eski Adayı olan zarif eşi Serpil Düzgün hanım da  10 Kasım’da Ankara’da Anıtkabir’deki törendeydi.

OSMANİYE’DEN 48 LİSE VE İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİSİ ORADAYDI

ADD     Başkanı Mehmet DÜZGÜN: “Dernek olarak velilerle birlikte toplam 48  Lise ve ilköğretim öğrencilerini Anıtkabir’e götürdük. Atamızın bulunduğu Anıtkabir’de saygı duruşunda bulunduk, İstiklal marşımızı söyledik. Ve inanın çok duygulandık. Ve bu duyguyu anlatmak kelimelerle mümkün değil, ancak yaşayan bilir” dedi.

Başkan Düzgün: “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk: ” Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir, benim manevi mirasım bilim ve akıldır.” demişti.

Bir ülkenin onurunu, saygınlığını koruyarak, nasıl değiştirileceğini, dönüştürüleceğini, nasıl çağdaş ve örnek cumhuriyet haline getirilebileceğini; hem tarih yazarak hem de tarihe not düşerek gösteren Atatürk’ü özlemle anıyor ve arıyoruz. O’nu hissediyor, seviyor ve sayıyoruz” dedi.

KADİR BAŞKANA TEŞEKKÜRLER

Atanın huzurunda olmanın gururu ve sevinci içinde olan ADD Başkanı  Mehmet Düzgün: “Dernek olarak  Belediye Başkanı Kadir Kara’ya  desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.  Bu yıl  Osmaniye olarak Atatürk’e  koşan 1 milyon 76 bin kişiden biri olabilmenin gururunu yaşadık “ dedi.

FENERBAHÇELİLERİ KUTLUYORUZ

Düzgün: “Bu arada Süper Lig takımlarından Fenerbahçe kulübünün  de sarı  lacivert formalarla gençleri her yıl Anıtkabir’e getirmesi çok anlamlı bir davranış.  Bu anlamlı hareketi Bir Galatasaraylı olarak onları kutluyorum” dedi. Hasan KILIÇ