Altunkaynak, OSB’de ziyaretlerde bulundu

 

İMC GALVANİZ TEL SAN TİC AŞTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) Osmaniye İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, İstihdamda Milli Seferberlik kapsamında işgücü piyasası ile ilgili teşviklerin anlatılması ve ihtiyaç duyulan işgücü istihdamının sağlanmasına yönelik olarak Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan İMC Galvaniz Tel ile Bakırlar İplik firmalarını ziyaret etti.

İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “İstihdamda Milli Seferberlik ile işçi ve işverene birçok teşvik sağlanırken, söz konusu teşvikler arasında ülkemizin nitelikli işgücüne kavuşmasının amaçlandığı İşbaşı Eğitim Programları önemli bir yer tutmaktadır. İşbaşı Eğitim programlarıyla, işverenin çalıştıracağı işçiyi tanımasını ve bu süreçte iş başında yetiştirmesini hedefleyerek, gençlerimizin mesleki deneyim kazanmalarını sağlayarak, istihdam edilmelerini amaçlamaktayız. Çalışma hayatını güçlendirmek adına işçinin ve işverenin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakırlar İplik firmasının yetkilisi Hakan Gür ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, yılsonuna kadar 3 grup halinde 60 kişiyi firma bünyesinde işe başlatacaklarını bildirdi.

İstihdamda Milli Seferberlik kapsamında yapılan iş yeri ziyaretlerine İşkur İl Müdürü ile birlikte İş ve Meslek Danışmanı Murat Işık da katıldı.

Ali Celal KAYMAK