Akyıl’dan Altunkaynak’a ziyaret

 

Genel müdür ziyaret2Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, Osmaniye’de İŞKUR’a ziyaret gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında Osmaniye’ye ziyarette bulunarak, Valilik başta olmak üzere, İŞKUR ve SGK’yı da ziyaret etti.

Osmaniye’ye gelen heyet, İŞKUR’un düzenlemiş olduğu Toplum Yararına Çalışma Programı ve İş Başı Eğitim Programı aracılığı ile işe yerleştirilenlerle buluştu.
Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Akyıl burada yaptığı konuşmada, alın terinin akıl teri ile değerlenmesi ve refah seviyesine katkıda bulunmak için çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Sadettin Akyıl, İŞKUR İl Müdürü Vekili Ahmet Altunkaynak, İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun, Şube Müdürü Deniz Aydın tarafından karşılandı. İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak’ın makamına geçen Genel Müdür Akyıl, bir süre sohbet ettikten sonra tüm kurum personeli ile görüşerek, çalışmalar ve kurum faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, verdiği bilgiler için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Ahmet Altunkaynak ‘a teşekkür edip, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ederek İŞKUR’dan ayrıldı.

YUNUS AKDAĞ