Akademisyenlere Türk Halk Müziği sunumu

Yabancı Akademisyenlere THM dinletisiErasmus+KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında 5 yabancı ülkeden Osmaniye’ye gelen Akademisyenlere OŞYAD üyesi Osman Körkü, bağlaması ile Türk Halk Müziği sunumu yaptı.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde “Montessori Metodu ile Yetişkinlere 2. Dil Öğretimi” başlıklı Erasmus+KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında 5 değişik ülkeden gelen Akademisyen iki gün süre ile Osmaniye’de kaldı.

Romanya, Polonya, Portekiz, İtalya ve Avusturya’dan Osmaniye’ye gelen akademisyen ve öğretmenler, proje kapsamında gerçekleştirdikleri toplantılar sonunda çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Medine Güney nezaretinde, Belediye Kent Müzesi’ne ziyaret gerçekleşti.

Yabancı Akademisyenlerin ziyareti sırasında Kent Müzesi “Şor Odası”nda Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) üyesi Osman Körkü, bağlaması ile Türk Halk Müziği eserlerini yorumladı.

Kent Müzesi Sorumlusu Ayşe Erat, yabancı Akademisyenlere; Osmaniye yer fıstığı, Osmaniye Kömbesi ve çay ikramları yaparken,  konuklar müzik eşliğindeki ağırlanmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Mustafa BARDAK