AFAD Gönüllülerine Yönelik Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Osmaniye AFAD Gönüllüleri BuluştuOsmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Osmaniye Valiliği Ahmet Cevdet Paşa toplantı salonunda, e-devlet sistemi üzerinden kayıt olup online olarak  temel eğitimlerini tamamlayan ve ikinci aşama eğitimlere katılacak olan İlimizdeki AFAD Gönüllülerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya, birçok vatandaşımızın yanında Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü, Osmaniye Gençlik Merkezi  ve Osmaniye ilim Sanat ve Kültür Derneği üyeleri de katıldı.

Toplantı açılış konuşması ile başlarken, Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Serhat Bulut’un Osmaniye ilinde AFAD’ın gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmekte  olduğu çalışmalardan bahsetmesiyle devam etti. Daha sonra, Osmaniye AFAD Şube Müdürü  Fahri Kök’ün Gönüllülük hakkındaki bilgilendirme sunumu ile devam eden toplantı, Serhat Bulut’un  AFAD Gönüllülük sistemi ve 1-2-3 seviye eğitimleri hakkında detaylı bilgi vermesi ve AFAD Gönüllerinin sorularını cevaplamasıyla sona erdi. 

Toplantıda gönüllülük ve faydaları, afetlerle gönüllülük, kamuda gönüllülük ve AFAD gönüllülük sistemi hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.
Bunun yanında Osmaniye AFAD İl Müdürü Serhat Bulut konuşmasında şu ifadelere de yer verdi: “AFAD Gönüllülerinin katkılarıyla afetlerin getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmeyi ve toplumu daha dirençli hale getirmeyi hedefliyoruz. Toplantıya katılan tüm AFAD Gönüllülerine teşekkür ediyor, İlimizde şu anda 110 AFAD Gönüllüsü olmakla birlikte, bu sayının her geçen gün artacağına inanıyoruz.”

Ali Celal KAYMAK