AFAD, eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor

 

5Osmaniye İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. AFAD, 19.04.2017 tarihinde “Afete Hazır Osmaniye” ve “Afete Hazır Okul” Projesi kapsamında Osmaniye Özel Minikeller Kreş ve Anaokulu’nda “Doğal Afet” konulu eğitim verdi.

Eğitim kapsamında; okul öncesi öğrencilerine  afet öncesi, sırası ve sonrası alınması gereken tedbirleri, hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri hakkında uygulamalı bilgiler verildi.

Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut, “Okul öncesi öğrencilerinin seviyesine indirgeyerek gerçekleştirdiğimiz  eğitimde; oluşturduğumuz farkındalıkla öğrencilere temel düzeyde afet bilgisi kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. Aynı zamanda acil çağrı numaramız olan ALO AFAD 122’nin öğrencilerin zihninde yer edinmesini sağladık. Gerçekleştirilen  eğitimde gösterilen misafirperverlik ve ilgiden dolayı Özel Minikeller Kreş ve Anaokulu idareci, öğretmen ve tüm çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

Ali Celal KAYMAK