AEP kapsamında Koruyucu Aile ve Aile İçi İletişim eğitimi düzenlendi

 

IMG-20170609-WA0003Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Koruyucu Aile ve Aile İçi İletişim” konulu eğitim verildi.

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Eğitim Birimi Personellerince Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında, Halit Paşa Camii Kuran Kursu’nda “Koruyucu Aile ve Aile İçi İletişim” konulu eğitim programı düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Eğitim Birimi Personellerinden Öğretmen Ayça Uçar Demir, Koruyucu Aile hakkında eğitim vererek “Koruyucu aile tanıtım eğitimimiz dâhilinde; koruyucu ailelik nedir, kimler koruyucu aile olabilir, koruyucu aile olmanın öz ailesi tarafından sahiplenilmeyen çocuklar için ne kadar önemli olduğu konularında gerekli bilgilendirmeler yapmıştır. Ayrıca Aile İçi İletişim ana başlığı altında düzenlenen; çocukla iletişim, eşler arası iletişim, aile içi görev ve sorumlulukların paylaşımı gibi konular hakkında verimli geçen bir eğitim oldu” ifadelerini kullandı.

Eğitim programı, Eğitim Birimi Personeli Öğretmen Ayça Uçar Demir ile eğitime katılan mahalle sakinleri ile karşılıklı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Ali Celal KAYMAK