ADIYAMAN İL EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER GÖREVE BAŞLADI

 

METİN ALPERİçişleri Bakanlığının son kararnamesiyle Adıyaman Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Metin Alper, göreve başladı.

İçişleri Bakanlığının son kararnamesiyle Adıyaman Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Metin Alper, göreve başladı.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı emniyet müdürleri kararnamesiyle İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper, Adıyaman Emniyet Müdürü olarak atandı. Adıyaman’da yaklaşık 3 buçuk yıldan beri görev yapan Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, kararname ile polis başmüfettişi olarak Emniyet Genel Müdürlüğüne görevlendirildi.

Kararnamenin yayınlanmasının ardından Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne atanan Metin Alper, görevi Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’den devraldı.

Emniyet Müdürü Metin Alper’i emniyet girişinde teşkilat mensupları karşıladı. Personel ile tek tek tokalaşan Metin Alper’e, eski Emniyet Müdürü Fikret Salmaner çiçekle karşıladı. Birlikte makama geçen Fikret Salmaner ve Metin Alper, bir süre sohbet etti.

Fikret Salmaner, Metin Alper’e yeni görevinde başarılar dileyerek, Adıyaman’a hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Metin Alper ise, hizmet noktasında ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirterek, polis teşkilatına görevlerinde başarılar diledi.

METİN ALPER’İN ÖZGEÇMİŞİ

“Aksaray-Yeşilova’ lı emekli polis memuru  Servet Alper ve Saniye Alper’in oğlu olan Metin Alper, 1970 yılında Konya’da doğdu, İlk ve Orta öğrenimini Aksaray ilinde Selçuk İlkokulu ve Gazipaşa İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra 1984 yılında Ankara Polis Koleji’ne girdi. 1998 yılında Polis Akademisi’ne geçti. 1992 yılında Komiser Yardımcısı olarak mezun olduktan sonra 20 dönem İç Güvenlik ve Özel Hareket Kursunu bitirerek Ardahan ilinde Özel Harekat Şube Müdür vekili olarak göreve başladı.

1995 Nisan döneminde 243. dönem Yedek subay olarak askerlik hizmetine Tuzla Piyade Okulunda başladı. 1996 yılı Temmuz ayında Teğmen rütbesi ile Van Özalp 2. jandarma sınır taburundan terhis oldu. 1996- 1998 yılları arasında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev yaptı.

1998 yılında kendi isteği ile Osmaniye Emniyet Müdürlüğüne atanan Alper, Osmaniye’de Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev aldı. 1999 yılında Misyon Koruma Sınavını kazanarak T. C. Bişkek Büyükelçiliğinde 2002 yılına kadar Ataşe olarak görev aldı. 2002 yılından itibaren Osmaniye ilinde sırayla Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdür vekili,  Personel Şube Müdür vekili, Asayiş Şube Müdürü  ve en son olarak da Kadirli ilçe Emniyet Müdürlüğü görevi yaptı.  Alper, buradaki görevinden sonra 2007 yılında Sivas Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürü olarak atandı.

2010 yılında Birleşmiş Milletler Doğu-Timor misyonuna katılarak Türk Polis Kontenjanında 1.5 yıl süreyle görev aldı.  2013 Mayıs ayında Afganistan – Kabil’de bulunan NATO- ISAF misyonunda 8 ay süreyle Nato komutanı Orgeneral Joseph Dunford’un polis danışmanlığı görevini yürüttü. 27 Aralık 2013  itibariyle de İstanbul’da Önleyici Hizmetler ve Güven Timlerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Aksaraylı öğretmen Kezban Alper ile evli olan Metin Alper   3 çocuk babasıdır. İyi derecede Rusça ve İngilizce bilmektedir”

METİN ALPER MÜDÜRÜMÜZÜ KUTLUYORUZ

Osmaniye’de de bir dönem başarılı hizmetlere imza atan Metin ALPER müdürümüzü canı gönülden kutluyor, yeni görevinde de başarılarının devamını diliyoruz. Hasan KILIÇ