AB ŞEHİR EŞLEŞTİRME PROGRAMI SONA ERDİ

ab şehir eşleştirme (4) Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Osmaniye Valiliği’nin faydalanıcısı olduğu, Avrupa Perspektifleri Derneği,   Osmaniye Belediyesi ve Sofya Belediyesinin paydaş olduğu “Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi” kapanış toplantısı Büyük Osmaniye Otelinde gerçekleşti.

Program Türkiye ve Bulgaristan’ın milli marşlarının okunmasıyla başladı.

Osmaniye İŞGEM Müdürü Gaye Bilgen Yalpa ve İŞGEM Proje Uzmanı Gökhan Beykoz tarafından proje sunumu yapıldı.

Proje hakkında Avrupa Perspektifleri Derneği Başkanı Zhivka Nikolova proje ile Türkiye ve Bulgaristan arasındaki işbirliği ilişkilerin gelişmelerine katkı sağladığını ifade ederek teşekkürlerini iletti.

Osmaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer de, projede AB kurumları ve Sofya Belediyesi ile çalışma imkânı bulduklarını belirterek başta Osmaniye Valiliği olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Yüceer, Osmaniye’ye katkı sağlayacak projelere belediye olarak desteklerini sürdürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Susran Erkan Eroğlu da konuşmasında, üniversite olarak proje kapsamında Bulgaristan’daki üniversitelerle bilimsel işbirliği projeleri hazırlanacağını kaydetti.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy ise konuşmasında proje ile Bulgaristan ve Türkiye arasında ticaret ve sanayi alanlarında işbirliği açısından Sofya ve Osmaniye arasında kardeş oda projesi başlattıklarını ifade etti.

Kapanış konferansı Bulgaristan’dan gelen uzmanların ve kurum temsilcilerinin sunumları ile devam etti .

Program sonunda Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile Bulgaristan’daki üniversiteler arasında, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası ile Sofya Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı.

Osmaniye Belediyesi ve Sofya Belediyesi arasında kardeş şehir ön protokolü imzalandı.

Toplantıya Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burc u Yüceer, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri katıldı.

Haber Merkezi