40 kişi “Çelik Yapılandırıcı ve İplik Eğirme Operatörü” mesleğinde işe başlayacak

 

 

İŞKUR’dan 40 kişiye istihdamİŞKUR’un İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 40 kişi “Çelik Yapılandırıcı ve İplik Eğirme Operatörü” mesleğinde işe başlayacak.

Çalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürlüğü ile Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Simak Makine ve Bakırlar İplik arasında imzalanan protokol ile 2 grupta 40 kişi istihdam garantili mesleki eğitim kursu kapsamında fabrikada işe başlayacak.

İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 40 kişi “Çelik Yapılandırıcı ve İplik Eğirme Operatörü” mesleğinde 3 ay sürecek olan eğitimlerine başlayacaklar.

İş arayan herkesi İŞKUR’a beklediklerini belirten İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun, “Düzenleyeceğimiz programlarla istihdama yönelik çalışmalarımız devam edecektir. İşkur olarak, katılımcıya net asgari ücret düzeyinde cep harçlığı, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderleri ödenmektedir”  dedi.

Kursiyer seçme ve bilgilendirme toplantısına İşkur İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Öksüz, Murat Işık ve Simak Ağır Makine Fabrika Müdürü Recep Coşkun katıldı.

Ali Celal KAYMAK