4 YAŞINDAKİ DENİZ, 9 YILDIR BULUNAMADI

 

20170513AW066491_01Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde elini yıkamak isterken çaya düşerek kaybolduğu iddia edilen kız çocuğu 9 yıldır bulunamadı. Kızının hasretine dayanamayan baba, 2 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Önce kızını ardından eşini kaybeden Emine Özsolak, Anneler Günü’nü buruk geçirdi.
Sumbas Köseli Köyünde 27 Mart 2008 tarihinde meydana gelen olayda, arkadaşlarıyla oynarken elini yıkamak isteyen 4 yaşındaki Deniz Özsolak, Sumbas Çayı’na düşerek kayboldu. O tarihte Özsolak ailesi ve yakınları, arama ve kurtarma ekipleri ile dalgıçların bir ay sürdürdüğü arama çalışmalarından da sonuç alınamamıştı. O günden bugüne kadar sonuç alınamamasının çaresizliğini ve acısını yaşadıklarını söyleyen anne Emine Özsolak, “Benim kızım suya düşmedi kaçırıldı” diye konuştu.

Eşinin de 2 yıl önce kızının hasretine dayanamayarak kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirten anne Özsolak, “Eşim çocuklarını çok severdi. Bu kızımızın böyle kaybolmasına daha fazla dayanamayıp, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti” dedi.
Olayın ardından yıllar geçmesine rağmen kızlarının ölü veya dirisinden bir haber alamamanın acısını yaşadıklarını ve acısını hala o günkü gibi hissettiklerini söyleyen Emine Özsolak, şöyle konuştu: “Kızımın suya düştüğüne inanmıyorum. Benim kızımın yaşadığı olay günü burada bir yabancı araba görülmüş. Hatta o araçtaki kişiyle de eşim konuşmuş. Ben o kişinin kızımı kaçırdığını düşünüyorum. Benim yetkililerden tek isteğim, kızımın ölü veya sağ olarak bulunmasıdır.”
Kaybolan Deniz’in küçük kardeşi 9 yaşındaki Vural Özsolak ise “Buradan Cumhurbaşkanıma seslenmek istiyorum. Herkesin sesi oldunuz, bizim de sesimiz olun Tayyip amca. Kardeşimi bulun” diye çağrı yaptı.
Torununu günlerce aradıklarını ama bir sonuç alamadıklarını söyleyen Deniz’in ninesi Fatma Özsolak “Ben torunumun sağ olduğunu düşünüyorum. Hükümetimiz bir an önce torunumun bulunması için bizlere yardım etsin. Herkesin çocuğu bulunuyor, televizyonlarda bakıp görüyoruz” diye konuştu.
Diğer yandan tehlike arz eden Sumbas Çayı’nın etrafının çevrilmesini isteyen Köyün Muhtarı Ali Gödeoğlu da, olay günü akşamüstü Mustafa Özsolak’ın kızı Deniz’in kaybolduğunu öğrenir öğrenmez tüm yetkili kurumları arayarak araştırma çalışmalarına başladıklarını ancak bugüne kadar bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Ali Celal KAYMAK