39 yıl sonra buluştular

 

DSC_0021Osmaniye Endüstri Meslek Lisesi (EML) Torna-Tesviye Bölümü 3-B sınıfı 1977 yılı mezunları, 39 yıl sonra bir araya geldiler.

Düzenlenen yemekli toplantıda konuşan Mimar Haydar Aktürk şunları söyledi; “Mezuniyetimizden 39 yıl sonra yine bir aradayız. Ben öncelikle aramızda olan bugünkü okul müdürümüz Reşit Pırnaz hocama, bizim dönemde öğretmenimiz olan sayın Osman Mart hocama ve siz değerli arkadaşlarıma hoşgeldiniz diyorum. İkinci hoşgeldiniz de değerli bayanlara, hepiniz hoşgeldiniz. Bizler her yıl bir araya gelmeye çalışıyoruz. Ancak yaş ilerledikçe toplanma sayısı da gittikçe azalıyor. Yaş ilerledikçe hastalıklar artıyor, torunlar artıyor. Akraba ziyaretleri, doktor kontrolleri fazlalaştıkça, buraya gelen arkadaş sayısı da azalıyor. Tabiki yine de bugün burada 25 kişi bir aradayız. İnşallah bir dahaki sene Eylül ayında veya biraz daha önce, mezuniyetimizin 40. Yılını da inşallah hep beraber kutlayacağız. Bizler sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyuz. Ancak bazı arkadaşların daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Ayrıca bu toplantının biraz daha önceden planlanması gerektiğini düşünüyorum, bu bizim eksikliğimiz olabilir. Dışarıda olan arkadaşlarımızdan katılım çok az ama duyarlı olan arkadaşlarımız yine gelir. Biz yine gelemeyenlere buradan selam gönderiyoruz. İnşallah bir dahaki sefere onlarla da beraber olacağız. Tekrar hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum.”

Öğrencileri ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Öğretmen Osman Mart duygularını ifade ettiği konuşmasında yaş 35 denmesini hatırlatarak, “Biz 39. Yıldayız demekki yarıyı geçmişiz” dedi.

Bugünkü Endüstri Meslek Lisesi Müdürü olan Reşit Pırnaz ise birlikteliğin 39 yıldır devam etmesinin önemini vurguladı. Pırnaz, “Ben öncelikle bu güzel birlikteliği sağlayan Haydar beye teşekkür ediyorum. Sizleri 39 yıl sonra olmasına rağmen böyle ilk günkü heyecan içinde ve öğrencilik yıllarınızın sevgisini yaşadığınızı görünce, kendi dönemimizi sorgulamaya başladım. Ben okul müdürü olarak sizlerin aranızda olmaktan çok mutlu oldum. İnşallah ilerki yıllarda bu birlikteliği daha güzel daha iyi bir şekilde yaşarsınız. Katılan katılamayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantı daha sonra katılanların bugünkü durumlarını ifade etmeleri ve sohbet ortamında devam etti.

Ali Celal KAYMAK