350 İLKOKUL ÖĞRENCİSİ SEVİNDİRİLDİ

 

1Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, bir öğretmen tarafından sosyal medyadan yapılan yardım çağrısıyla 350 ilkokul öğrencisine, hayırseverlerin desteğiyle karne hediyesi olarak çanta, kırtasiye, şapka, atkı, mont ve bot dağıtıldı. Aydınoğlu Tufanbey İlkokulu öğretmeni Aysun Erdemir, okulundaki öğrencilere yönelik sosyal medya üzerinden karne hediyesi çağrısında bulundu.

Bu çağrı üzerine hayırseverlerin desteğiyle yürütülen “Geleceğe Işık Tut” adlı projesi yetkilileriyle irtibata geçildi. Türkiye’nin değişik yerlerinde yaşayan hayırseverlerin desteğiyle Aydınoğlu Tufanbey İlkokulundaki 350 ilkokul öğrencisine, yarı yıl tatili öncesi içerisinde giysi, kırtasiye, mont ve bot gibi hediyeler, okula gönderildi. Aydınoğlu Tufanbey İlkokulu Müdürü Mustafa Demirci, öğretmen Aysun Erdemir ve Okul Aile Birliği Başkanı birlikte öğrencilere karnelerinin ardından hem dağıttılar, hem de giydirdiler.

Öğretmen Erdemir, okulundaki öğrencileri tatil öncesi sevindirdiklerini söyledi. Türkiye genelinde hayırseverlerin desteğiyle öğrencilerin yüzlerinin güldüğünü belirten Erdemir, “Yarı yıl tatili öncesi yaptığımız çağrıyla 350 öğrencimize gelen karne hediyelerini ilettik. Türkiye genelinde sürdürülen ‘Geleceğe Işık Tut’ projesi yetkililerinin sesimize kulak vermesi bizleri mutlu etti. Tüm hayırseverlere teşekkür ederiz.” dedi.

Aydınoğlu Tufanbey İlkokulu Müdürü Mustafa Demirci ise öğrencileri mutlu eden çalışmada emeği geçenlere ve ‘Geleceğe Işık Tut’ projesi yetkililerine teşekkür etti. Öğrencilerden Kardelen Saltalı da, karne hediyesini aldığını ve çok sevindiğini belirterek, “Mont hediyesine çok sevindim. Artık üşümeyeceğim.” dedi. Menderes ÖZAT