2380 kişi OKÜ’lü oldu

okü 2019Bölgenin parlayan yıldızı olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, 2019 ÖSYM yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerden büyük ilgi gördü.

2019 ÖSYM Yerleştirme  sonuçlarına göre 2380 kişi OKÜ’lü oldu. Açıklanan rakamlara göre Üniversitemizin  4 yıllık okullarında kontenjan doluluk oranı  % 74,64 olurken  boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme ile doluluk oranının %90’ın üzerine çıkması bekleniyor. Meslek Yüksekokullarında ise doluluk oranı %98.92 olurken ek yerleştirme ile bu oranın %100’ü bulması bekleniyor. Ayrıca Üniversitemizde yeni açılan bölümlerin doluluk oranının %100 olması ise sevinçle karşılandı.  Yerleştirme verilerine göre 2380 öğrencinin 1095’i lisans, 1285’i de önlisans programlarına yerleşti. Lisans programlarında 372, önlisans programlarında ise sadece 14 kontenjan boş kalırken bu kontenjanların da ek yerleştirmelerde dolacağı tahmin ediliyor.

OKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MURAT TÜRK’ÜN OKÜ’YÜ TERCİH EDEN ÖĞRENCİLERE MESAJI

2019 YKS Sonucuna Göre Üniversitemize Yerleşen Sevgili Öğrencilerimiz;

İlk çağlardan itibaren birçok devlete ve kavimlerin yaşayışına sahne olan Osmaniye; Çukurova’ya has zengin tarım toprakları ve geniş ormanları ile şirin bir ildir. Sizler ilimizin havasını, suyunu, insanını yakından tanıyıp, farklı kültürlerden değerli tecrübeler edinip yeni dostluklar kuracaksınız ve bunun sonucunda 2071 Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz. İnanıyorum ki girişimci, yenilikçi ve rekabetçi anlayışıyla uluslararası bir üniversite olmayı vizyon edinen Üniversitemizde başarıya hep birlikte ulaşacağız.

OKÜ ailesine katıldığınız için sizleri tebrik eder ve sizi kazanmış olmaktan duyduğumuz memnuniyeti bilmenizi isterim.

 

OKÜ BÜNYESİNDE EĞİTİM VEREN FAKÜLTE, YÜKSEK OKUL VE MESLEK YÜKSEK OKULLARI

FAKÜLTELER

YÜKSEKOKULLAR

MESLEK YÜKSEKOKULLARI

ENSTİTÜLER

Hasan KILIÇ