2020 yılında bağımlılık ile mücadele konuları görüşüldü

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Yapıldıİçişleri Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Osmaniye’de Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Rahime Hatun Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Coşkun’un yanı sıra Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Korkmaz,  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Balkaya, İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ertuğrul Kılıçkıran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ali Kaynar, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Recep Bulut, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Ali Kılıçkeser, Yeşilay İl Temsilcisi İrfan Tufan ve Osmaniye Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Hatice Loğoğlu katıldı.

Toplantının başında konuşan Vali Coşkun, “İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda bugün 81 ilimizde Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı yapılıyor. Malumunuz olduğu üzere bağımlılıkla mücadele ülkemizin en öncelikli konularındandır. Bakanlığımızın koordinasyonunda ülkemizin tamamında olduğu gibi İlimizde de uyuşturucu ve benzeri bağımlılıklarla ciddi bir mücadele yürütülüyor. Bu doğrultuda bizler de ilimizde bir koordine içerisinde bu konudaki çalışmalarımıza gayretle devam ediyoruz. Bu mücadelede, toplumumuzun tüm kesimlerinin desteği ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla, tüm kurumlarımız üzerine düşen sorumlulukları titizlikle yerine getirmektedirler. Bu gayretli çalışmalar sonucunda, hep birlikte bu mücadelede önemli mesafeler alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Toplantı; önceki toplantıda alınan kararlar, 2020 yılında bağımlılık ile mücadele konusunda yapılması gerekenler ve koordinasyon sağlanması gereken hususların görüşülmesiyle tamamlandı.

Ömer Ali TURUNÇ