14 yaşındaki Ahmet 2 gündür kayıp

1Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde teravih namazı kılmak için camiye giden 14 yaşındaki Ahmet Özerli bir daha eve dönmedi. Önceki akşamdan bu yana kayıp olan Ahmet’in babası Veysal Özerli, “Şuan çocuğum ne yiyor ne içiyor çok merak ediyorum, canının sağ olduğunu bileyim yeter” diyerek gözyaşı döktü.
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Gaffarlı köyünde önceki akşam saatlerinde iftarını açtıktan sonra teravih namazını kılmak için evden çıkan 14 yaşındaki Ahmet Özerli’den bir daha haber alınamadı. Baba Veysal Özerli, oğlu Ahmet’in sahura kadar evine dönmediğini fark edince karakola giderek kayıp başvurusunda bulundu.
Çocuklarını merak edip her yeri aradıklarını ama bir sonuç alamadıklarını söyleyen Özerli, gidebileceği güzergahta bulunan Mehmetli Belediyesinin kamera kayıtlarını incelediklerini ancak hangi istikamete gittiğini belirleyemediklerini ifade etti.
Ahmet’in bütün arkadaşlarıyla görüştüklerini belirten baba Özerli, kimsenin Ahmet’i görmediğini, sadece teravih namazından sonra gittiği aracı evin yakınlarına bıraktığını öğrendiklerini söyledi. Özerli “Çocuğumun sol kolunda eline yakın yerde büyük bir doğum beni olacak yüzlerinde de var. Lütfen görenler jandarmaya ve bize ulaşsınlar. Şuan çocuğum ne yiyor ne içiyor çok merak ediyorum, canının sağ olduğunu bileyim yeter. duyarlı insanlardan yardım bekliyorum” diye konuştu.
Ailenin olayla ilgili kayıp başvurusunun ardından Sumbas İlçe Jandarma Komutanlığı çalışma başlattı.

Ali Celal KAYMAK