11 MÜJDE İLE BUGÜN OSMANİYE’YE GELİYOR

 

 

ZİARET3MHP İl Kadın Kolları Başkanı Selma YÜCEL: “Değerli Rektörümüzün, Üniversitemiz ve Osmaniye’mizin gelişimi adına yapmak istediklerini kendi ağzından dinlemek büyük mutluluktu.Kendisine Osmaniye’miz ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz adına teşekkür edip, gümüş Türk Bayrağı rozeti takdim ettik.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Osmaniye Kadın Kolları İl Başkanı Selma YÜCEL ve yönetim kurulu üyeleri, Osmaniye Korkut Ata (OKÜ) Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof.Dr. Murat Türk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Rektör Türk’e Çiçek buketi sunan ve gümüş Türk Bayrağı rozeti hediye eden Yücel, yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaret sırasında konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan  MHP İl Kadın Kolları Başkanı Selma YÜCEL: “Değerli Rektörümüzün Üniversitemiz ve Osmaniye’mizin gelişimi adına yapmak istediklerini kendi ağzından dinlemek büyük mutluluktu.Kendisine Osmaniyemiz ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz adına teşekkür edip, gümüş Türk Bayrağı rozeti takdim ettik..Allah razı yar ve yardımcısı  olsun inşaAllah değerli Hocamızın” dedi.

TÜRK: “OKÜ’DE;  ŞEFFAH, YENİLİKÇİ, DÜRÜST, İNSAN

ODAKLI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI HAKİM OLACAK…”

Ziyaretten ve kendisine yapılan jestten dolayı duygulanan Osmaniye Korkut Ata (OKÜ) Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Türk te MHP Osmaniye İl Kadın Kolları Başkanı Selma Yücel ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.Rektör Türk, üniversite olarak Osmaniye’nin kalkınması ve büyümesi konusunda gereken tüm çalışmaların yapılacağını söyledi.

Üniversitenin bugüne geliş sürecinde her aşamayı gözlemlediğini ve önemli bölümünde aktif rol üstlendiğini belirten Türk, amacının OKÜ’yü ‘temel ilkeleri değişmeyen bir kurum haline getirmek’ olduğunu ifade etti. Türk ‘adil, demokratik, dürüst, şeffaf, liyakati ön planda tutan, yenilikçi, insan odaklı ve proaktif bir yönetim anlayışı’ uygulayacağını kaydetti.

OKÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ MURAT TÜRK’ÜN ÖZGEÇMİŞİ

1971 doğumlu Prof. Dr. Murat Türk, 1993 yılında Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Prof. Dr. Murat Türk, 1993 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 1995 yılında Yüksek Lisansını, 1998 yılında doktorasını Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı. Niğde Üniversitesi’nde 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında Doçent ünvanlarını aldı. 2013 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Profesör ünvanını aldı.

2014 yılında Amerika Birleşik Devleti Kansas Eyaletinde Wichita State  University’de YÖK’ün Öğretim Üyesi ve Araştırmacı Yetiştirme Programı kapsamında akademik çalışmalarda bulundu. Pek çok ulusal ve uluslararası yayında makaleleri, bildirileri, kitapları ve kitaplarda bölümleri bulunan Prof. Dr. Murat Türk, 2010-2012  yılları arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2010-2014 yılları arasında Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanlığı  ve 2012- 2014 yılları arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinde bulundu. Prof. Dr. Murat Türk 15 Ocak 2014 tarihi itibariyle OKÜ Rektör Yardımcılığı görevine atanmıştı. Prof. Dr. Murat Türk, evli ve 1 çocuk babasıdır.

HASAN KILIÇ