«

»

Ağu 29

MHP Toprakkale Belediye Başkan aday adayı Güney AKGÜL: “30 Ağustos hepimizin haklı olarak gurur duyduğu tarihi bir zaferdir”

DSCF7681

MHP Toprakkale Belediye Başkan aday adayı Güney AKGÜL 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Güney AKGÜL yaptığı açıklamada şunları söyledi. 30 Ağustos Zaferi, Türk ordusunun milletiyle tam olarak birleşmesinin eseri olarak hepimizin haklı gurur duyduğu tarihi bir zaferdir. Bu nedenle aziz Türk milletimiz ahde vefasını göstererek, 30 Ağustos Zaferi’nin manevi itibarını, temsilciliğini ve onurunu Türk ordusuna vermiştir.”  Şeklinde konuştu.

MHP Toprakkale Belediye Başkan aday adayı Güney AKGÜL, 30 Ağustos zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir ifadelerini kullandı.

Güney AKGÜL“Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır. Türk Ordusunun 1922’ de işgal kuvvetlerine yönelik başlattığı taarruz Türk milletinin kararlı oluşunun, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir delilidir” diye konuştu.

MHP Toprakkale Belediye Başkan aday adayı Güney AKGÜL konuşmasını “91.Yıldönümünü haklı olarak kutlamakta olduğumuz; tarihe bir destan olarak geçen 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor,  bu duygu ve düşüncelerle, her karış toprağında şehit kanı olan vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; büyük Türk milleti için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum diyerek tamamladı.

İbrahim SEYREK