«

»

Eki 26

İhsan Türkoğlu, Osmaniye’de gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı

milletvekili

Adana’da yolun karşısına geçerken kadın öğretmenin kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki İhsan Türkoğlu, Osmaniye’de toprağa verildi.

Adana’nın merkez Seyhan ilçesi Fuzuli Caddesi’nde karşıdan karşıya geçerken, öğretmen Y.Y’nin (34) kullandığı otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden İhsan Türkoğlu’nun cenazesi, otopsisi tamamlandıktan sonra ambulans ile memleketi Osmaniye’ye getirildi. Adana Cumhuriyet Savcısı Birsen Türkoğlu’nun oğlu olduğu öğrenilen İhsan Türkoğlu, ikindi namazına müteakip Adana Müftüsü Arif Gökce’nin kıldırdığı cenaze namazının ardından Belediye Asri Mezarlığı’nda gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde anne Birsen ayakta durmakta güçlük çekerken, oğlunun ardından gözyaşları döktü. Baba Levent de oğlunun mezarı başında güçlükle ayakta durabilirken, gözyaşlarına hakim olamadı.

Cenaze töreninde İhsan’ın arkadaşları ve yakınları da gözyaşlarına boğuldu. Elim bir şekilde hayatını kaybeden İhsan’ın Adana’dan arkadaşları, dua edip mezara karanfil bıraktı. Bu arada İhsan Türkoğlu’nun MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu’nun da yeğeni olduğu öğrenildi.

Cenaze törenine Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile Savcı Birsen Türkoğlu’nun Adana’daki mesai arkadaşları ile çok sayıda dost ve yakınları da katıldı.

Ali Celal KAYMAK